Trošku iný pohľad na networking

Sú to už pomaly tri roky, čo funguje networkingový Klub Manažérka s úsmevom.

Za tú dobu som pozorovala množstvo žien, ktoré prichádzali na rôzne podujatia do Klubu. Ten čas je pre mňa veľmi prínosnou a dobrodružnou výpravou.

Stretla som sa s najrôznejšími profesiami, zámermi a vlastnosťami žien. Bez ohľadu na vek, pracovné zameranie či povahu, každá jedna žena bola pre mňa veľkým obohatením a poznaním života. Vnímam toto obdobie tiež ako príležitosť lepšie porozumieť, čo je na networkingu dôležité, aby bol pre nás prínosný. Dovolila som si preto, s odstupom času, priniesť vám trošku iný pohľad, ako môžete k networkingu pristupovať.

Význam slova networking ako i účel networkingových stretnutí som bližšie popísala v článku Networking v kocke. Preto teraz len zľahka pripomeniem, že hlavným významom networkingových podujatí je zveľaďovať svoju prosperitu prostredníctvom vzájomného spoznávania sa s inými ľuďmi a rozširovania svojich kontaktov. V ideálnom prípade takéto stretnutia vedú k vytváraniu nových spoluprác, spoločných projektov, k priateľskej podpore a vzájomnej inšpirácii.

Niekedy však máme zábrany na takéto stretnutie prísť.
Cítime sa neisto až nepohodlne, pretože vystupujeme zo svojej bezpečnej škrupiny medzi cudzie bytosti, do neznámeho prostredia.
Máme obavy, či sa nestretneme s niekým, s kým sa stretnúť nechceme, lebo nás spája niečo negatívne z minulosti.
Alebo strach z toho, že nám niekto ukradne náš nápad, zneužije nás, odvedie nám klientov.
A tiež mávame veľkú trému z vlastnej prezentácie a bojíme sa, že sa strápnime, že nebudeme vedieť vlastne o sebe nič zmysluplné povedať alebo že nebudeme dosť dobré v očiach ostatných.

Sú to všetko významné prekážky, za ktorými je omnoho viac, ako len neochota prísť na networking. Často nám bránia radostne žiť život ako taký. Aj preto je súčasťou Klubu Manažérka s úsmevom celá rada webinárov práve s týmito témami. Dnes máme v Klube viacero výnimočných terapeutiek, koučiek a konzultantiek, ktoré pre nás odvysielali nesmierne hodnotné prednášky. Kto chce, dokáže si z nich vybrať to, čo práve v živote potrebuje a preto určite každej žene s láskou odporúčam stať sa členkou online Klubu >>>

No je jedna najdôležitejšia vec, ktorú vám dnes chcem odporučiť. Skôr, než prídete na akékoľvek networkingové stretnutie (nielen naše Klubové):

Zameraj sa na hodnotu, ktorú prinášaš prítomným. Je niečo, čo máš, čo vieš, o čom stojí za to povedať ostatným. Nie, nie je to obťažovanie, keď dáš ľuďom vedieť, čo pre nich máš. Je to tvoj dar, tvoje poslanie a ty jeho zdieľaním urobíš svet lepším, krajším, príjemnejším pre život.

V dnešnej dobe je mnoho online i offline možností takýchto stretávaní sa. Zvyčajne sú to drahé seriózne podnikateľské spolky, kde prevládajú také panské maniere s naškrobenými košeľami a kde máš za minútu za seba vychŕliť tú najdôležitejšiu vetu o sebe 😂
V našom Klube sa neberieme príliš vážne. Naopak, vládne v ňom priateľská atmosféra a preto všetky obavy z neprajnosti, zlých úmyslov alebo trémy môžeš hodiť za hlavu. Príď sa sama presvedčiť, vyskúšať si to. Začať môžeš podujatím, na ktorom sa nemusíš prezentovať, ale kde sa prezentujú iné ženy. Takým je napríklad pravidelný mesačný Československý online networking >>>

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely spracovania tohto komentára. Viac na Zásady zpracúvania osobných údajov